Прибирання приміщень

Найбільш розповсюдженими методами прибирання чистих приміщень є:

  • Вакуумна очистка або прибирання за допомогою порохотяга (волога або суха).
  • Централізоване прибирання приміщень.
  • Вологе протирання (за допомогою матеріалів для протирання);
  • Видалення забруднень за допомогою липких валиків (роликів).

Ефективність цих методів прибирання залежить від властивостей поверхні, яка піддається прибиранню.

Для прибирання чистих приміщень часто застосовують шваброві губки. Робочі поверхні цих швабр виконані із матеріалів, які майже не підлягають зносу та руйнуванню. Вони можуть виготовлятися із спіненого полівініламіда чи поліуретану, або із поліефірної тканини. Необхідно пересвідчитись в стійкості цих матеріалів до дезінфікуючих розчинів, які застосовуються, оскільки деякі матеріали можуть бути непридатними для використання. Розчин для очистки, призначений для використання в чистих приміщеннях, повинен мати наступні властивості:

  • Бути нетоксичним для людини.
  • Не пошкоджувати поверхні «чистих» приміщень.
  • Не лишати забруднень, небезпечних для виробленої продукції.
  • Ефективно виділяти небажані забруднення.
  • Мати розумну ціну.

Сухе прибирання за допомогою порохотяга – дуже поширений спосіб прибирання, тому що порівняно недорогий, а оскільки не потребує використання рідини для очистки, то в чисте приміщення не заносяться забруднення. При чому повітря, яке виходить з порохотяга, не повинно попадати в чисте приміщення без фільтрації. Для цього використовують зовнішню систему центрального вакуумування, або розміщають на виході з порохотяга портативний НЕРА або ULPA фільтр. Цей фільтр повинен бути встановлений після двигуна порохотяга, щоб попередити попадання в чисте приміщення аерозольних частинок.

Вакуумне прибирання в комбінації з вологим є більш ефективним, оскільки рідина поліпшує видалення частинок. Використання миючого порохотяга більш ефективне у порівнянні з прибиранням за допомогою швабри, так як в першому випадку на підлозі залишається значно менше рідини, а значить і менше утворюється після її висихання забруднень. Таке обладнання може застосовуватися для очистки поверхні в турбулентному та слабо турбулентному приміщеннях, але не підходить для перфорованих підлог, які використовуються в чистих приміщеннях з ламінарним потоком повітря.

Ефективність видалення частинок липкими роликами залежить від характеристики адгезії його поверхні. Чим більша сила адгезії, тим більше число частинок можна прибрати таким способом. На ефективність видалення частинок впливають і інші фактори, наприклад, пластичність поверхні ролика, яка забезпечує поліпшений контакт з поверхню частинки та тим самим підвищує ефективність очистки.

На прохання Замовника до комплекту чистих приміщень може бути підібрана та поставлена спеціальна техніка для прибирання.